OPIS
Zapraszamy na spotkanie, na którym poruszymy temat: "Porozmawiajmy o Internecie, czyli gdzie się podział nasz osiedlowy trzepak". Spotkanie odbędzie się 03.04.2025 r. o godzinie 16:15 w ramach Kawiarenki Pełnej Rozmów w projekcie „Pod skrzydłami Jastrzębia” w Centrum Spotkań Mieszkańców przy ul. 1 Maja 32 w Jastrzębiu-Zdroju. Na wydarzeniu poruszymy takie tematy jak zrozumieć świat Internetu i nowych technologii z perspektywy dziecka. Jak mądrze wprowadzić najmłodszych w cyfrową rzeczywistość. Jakie są szanse i zagrażania związane z ich obecnością w sieci.
CEL
Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości dorosłych w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu przez dzieci. Chcemy wspólnie debatować i zastanowić się jak bezpiecznie dzieci wprowadzać w świat nowych technologii. Będziemy dostarczać praktyczna wiedzę i narzędzia, które pomogą budować zdrowe nawyki cyfrowe i wzmacniać wiedzę związaną z bezpieczeństwem w sieci. Temat debaty jest dopasowany do potrzeb mieszkańców i spójny z celem projektu.
PROWADZĄCY
Martą Florkiewicz-Borkowska. Od 10 lat współpracuje z wieloma instytucjami jako edukatorką, trenerka i mentorka w wielu ogólnopolskich projektach. W roku 2017 została laureatką tytułu Nauczyciela Roku 2017, a w roku 2021 laureatką nagrody im. Ireny Sendlerowej" Za naprawianie świata". Jest także dyplomowaną arteterapeutką z uprawnieniami do prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych. Od dwóch lat prowadzi własną działalność FLOW. Prowadzi szkolenia z edukacji cyfrowej i medialnej, kompetencji miękkich oraz rozwoju osobistego z elementami arteterapii. Jest także autorką publikacji, scenariuszy i materiałów edukacyjnych. Była współopiekunka ogólnopolskiej kampanii społecznej "Słowa Krzywdzą, opisanej w książce Justyny Sucheckiej "Young Power". Twórczynią autorskiego programu rozwojowego dla dziewczyn "Jesteś Ważna". W roku 2017 została wyróżniona przez Wysokie Obcasy w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2017 roku. Koordynatorka ogólnopolskiego projektu Pożeracze Smutków, w którym obecnie bierze udział ponad 220 szkół w Polsce i razem Szyjemy Dobro. Została trzykrotnie wpisana na listę 100 osób uznanych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za mające wpływ na rozwój umiejętności cyfrowych Polaków
ORGANIZATOR WYDARZENIA
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie EBI. Adres: ul. 1Maja 32, Jastrzębie-Zdrój, 44-330. Numer telefonu: 32 307 52 22.
LICZBA MIEJSC
Liczba miejsc jest ograniczona. Maksymalna ilość uczestników/uczestniczek - 30.
KWALIFIKOWALNOŚĆ
Kwalifikowalność uczestników/uczestniczek na zajęcia zgodnie z regulaminem projektu. Dodatkowe punkty przyznawane są na podstawie:
- orzeczenia o niepełnosprawności: 10 pkt;
- opinia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: 10 pkt;
- Karty Dużej Rodziny: 10 pkt;
- uczestnictwa w zajęciach po raz pierwszy: 30 pkt.
Wymagane jest dostarczenie ww. zaświadczeń potwierdzających.
W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów brana jest pod uwagę liczba wydarzeń w projekcie, w których dana osoba brała udział (w pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które brały udział w mniejszej liczbie wydarzeń).
Wykorzystano zdjęcie z profilu facebook "Trzepaki w Rybniku - ocalić od zapomnienia" z Ośrodka Pamięć i Przyszłość i Centrum Historii Zajezdnia.
Stowarzyszenie EBI
ul. 1 Maja 32 Jastrzębie-Zdrój